Hamilelikte Lazer Epilasyon Ağda
Eylül 3, 2019
admin
Paylaş

Hamilelikte Lazer Epilasyon Ağda

Gebelik döneminde anne adaylarının vücudunda sadece fiziksel değişimler olmaz, bu dönemde meydana gelen kimyasal değişimler nedeni ile anne adayları kişisel bakım yapma konusunda daha temkinli davranmalıdırlar. Kişisel bakım konusunda cevap aranan soruların başında hamilelikte lazer epilasyon ağda konusu gelmektedir. Çünkü yapılacak işlemlerin bebek için zararlı olabileceği düşüncesi ön plana çıkmaktadır.

Gebelik döneminde hormonsal değişimlerin yaşanması nedeni ile tüylenme konusunda gebeliğin oluşma dönemi öncesine göre belirli düzen yaşanmaya bilir. Normal dönemlerde tüylenmenin gözlenmediği bölgelerde tüylenmeler görülebilir. Öreğin meme uçlarında ya da göbek bölgesinde tüylenmeler görülebilir.

Gebelerin Ağda Yapması Hakkında

Uzmanlar bu konuda genel olarak ağda işleminin zararlı olmayacağı yönünde fikir belirtiyorlar. Ama hormonsal değişimlerin acı duyma eşiğini daha aşağıya çekebileceğini belirtmektedirler. Yani önceden duyduğunuz acı hissinde artmalar olabilir ayrıca vücutta hassasiyetlik artışı olabileceğinden iz kalması gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu gibi nedenlerden dolayı hamilelikte lazer epilasyon ağda gibi işlemleri hijyen açısından sorunu olmayan yerlerde yaptırmanız önerilir. Genital bölgeye ağda yapılması canınızı çok yakabilir bu nedenle bu bölgede jilet kullanılması önerilir.

Hamilelikte lazer epilasyon ağda işlemleri için uzmanlar lazer epilasyon işlemi konusunda açık bir bilgi sunamamaktadırlar. Çünkü lazer epilasyonun zararları konusunda yeterli bilimsel bilgi bulunmamakta. Net bir bilgilendirme olmamasından dolayı da lazerle epilasyon yapma tercih edilmemektedir.  Hamilelikte lazer epilasyon ağda yapılması yerine tüy dökme özelliği olan kremlerin kullanılması konusunda genel olarak önerilmemektedir. Çünkü bu kremler içerdikleri kimyasal özellikli maddeler nedeniyle bebek açısından zararlı olabilirler. Bu kremler kullanıldığında anne adayının derisi kimyasal maddelerin emerek bebeğe ulaşmasına neden olabilir. Hamilelikte lazer epilasyon ağda yapılması konusunda tereddüt yaşanması normal bir durumdur. Mademki her yöntemin bazı yan etkileri var o zaman en doğru seçimin ne olduğu konusunda seçim yapılmalıdır. Uzmanlar bu aşamada jilet ve ağda kullanılmasının en güvenli yöntemler olduğu konusunda birleşmekteler. Eğer oluşacak ağrılar sizi rahatsız edecekse bu yöntemleri de kullanamayabilirsiniz. Bu nedenle bu noktada muhtemelen kişisel olarak yapacağınız tercihler ön plana çıkacaktır.

Daha fazla bilgi için instagram sayfamızı buradan takip edebilirsiniz. Sitemizde anne bebek sağlığı ile ilgili konularımızı buradan takip edebilirsiniz.